Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

To już pewne – tegoroczne święto ulicy 3 Maja w Rzeszowie odbędzie się pod znakiem kultury amerykańskiej. Na przybyłych będzie czekało mnóstwo atrakcji, a na scenie na Rynku wystąpi zespół HOMMAGE a ’ BLUES BROTHERS z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

W „tanich drani” z kultowego filmu „Blues Brothers” wcielą się Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak.

----------
Tajemnica sukcesu Blues Brothers to urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm. Dzięki filmowi z 1980 r. – komedii muzycznej z plejadą gwiazd (takich jak Aretha Franklin, Steven Spielberg czy Ray Charles), pełnej samochodowych kraks, widowiskowych scen tanecznych, a przede wszystkim niesamowitej muzyki, duet zyskał popularność na całym świecie. Fabuła filmu jest prosta, ale szalenie chwytliwa - Jake Blues wychodzi z więzienia i wraz z bratem Elwoodem postanawia uratować przed zamknięciem bankrutujący sierociniec, w którym obaj się wychowali. Bracia reaktywują swój dawny, nieprzynoszący wcześniej profitów zespół i ruszają w trasę koncertową po USA. Tak skonstruowana opowieść jest pretekstem do pojawienia się w filmie znakomitych piosenek, które podbiły świat i wywołały modę na soul i rhythm and blues. Filmowe hity to między innymi „Everybody Needs Somebody to Love”, „Jailhouse Rock”, „Gimme Some Lovin’”.

-------
HOMMAGE a ’ BLUES BROTHERS
Zbigniew Zamachowski – wokal
Maciej Miecznikowski – wokal
Jolanta Szczepaniak – wokal
Artur Jurek – fortepian, instrumenty elektroniczne / hamond
Krzysztof Paul – gitara
Piotr Lemańczyk – gitara basowa
Roman Ślefarski – perkusja
Bassem Akiki – dyrygent
oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej

W programie:
utwory z filmu Blues Brothers (aranżacja Wiesław Świderski)

-----
Ulica 3 Maja to najstarszy trakt miejski w Rzeszowie – powstał tuż po nadaniu praw miejskich, czyli w 1354 roku. Ulica zmieniała nazwy. Najpierw była Zamkową, później Pijarską, wreszcie Pańską. W rzeszowskiej gwarze utarła się jednak nazwa Paniaga. Od 2003 roku Paniaga obchodzi swoje święto, które przypada zawsze w dniu 3 maja. W jego ramach w centrum miasta odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych – koncertów, warsztatów, pokazów, wystaw. Od kilku lat tradycją jest także wiązanie Święta Paniagi z kulturą innych krajów w odniesieniu do miast partnerskich stolicy Podkarpacia. Tym razem Rzeszów postawi na kulturę amerykańską.

Podczas Święta Paniagi 2022 nie zabraknie amerykańskiego jedzenia, plastycznych warsztatów dla dzieci związanych z kulturą Indian, amerykańskich motocykli, czy wreszcie kojarzącej się z Ameryką muzyki. Szczegółowy program będzie dostępny już wkrótce.

Kalendarz

LIPIEC 2022

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31