Sztuka Starożytnej Grecji, Rzymu oraz sztuka wczesnochrześcijańska - Ile treści można zawrzeć w mozaice? Tworzymy projekt antycznej mozaiki podłogowej.
- 21 grudnia, w godz. 11:00 – 13:30, Rzeszowskie Piwnice
- bilety w cenie 35 zł dostępne online lub w kasie
- wiek uczesników: 13 - 18 lat
Podczas drugiego spotkania przyjrzymy się fundamentom europejskiej cywilizacji – omówimy sztukę starożytnej Grecji i Rzymu oraz zdekodujemy symbolikę sztuki wczesnochrześcijańskiej, powstającej na ścianach rzymskich katakumb. Zastanowimy się, dlaczego Grecy byli zafascynowani doskonałością ludzkiego ciała oraz jak starożytni Rzymianie wyrażali potęgę swojego imperium za pomocą sztuki. W części warsztatowej uczestnicy będą mogli zainspirować się antycznymi wzorami i stworzyć projekt własnej mozaiki podłogowej.
Słownik artystyczny to cykl spotkań z historii sztuki, stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży. To doskonała okazja do poszerzenia szkolnej wiedzy i zaproszenie do odkrywania oraz eksplorowania świata sztuki – zarówno polskiej, jak i międzynarodowej. Tematyka zajęć będzie omawiana chronologicznie, od prehistorii aż po XX wiek, a każde spotkanie będzie podzielone na dwie części: teoretyczną – krótkie wprowadzenie w temat oraz praktyczną – warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy poznają ciekawe techniki i materiały.
Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w każdą trzecią sobotę, od października do czerwca. Możesz wziąć udział w całym cyklu lub tylko w tych zajęciach, które interesują Ciebie najbardziej. Prowadzącą będzie Adrianna Froń – historyczka sztuki, nauczycielka plastyki oraz studentka Sztuki Współczesnej na UKEN w Krakowie.