Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Rzeszów na festiwalowej mapie Polski, już po raz kolejny, jest ważnym punktem docelowym dla fanów muzyki rockowej. A wszystko za sprawą Rzeszów Breakout Days - otwartego festiwalu sztuki, stworzonego ku pamięci Tadeusza Nalepy oraz jego twórczości.RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2010

Koncert zespołu OCEAN

1.10.2010, godz. 21.00 Klub Muzyczny LIVE

 

Koncert Roberta Lubery NIE-BO

3.10.2010, godz. 21.00 Klub Muzyczny LIVE

 

Koncert Macieja Balcara- premiera płyty

3.10.2010, godz. 22.15 Klub Muzyczny LIVE

 

Bilety na koncerty w cenie 10 zł do nabycia

w Estradzie Rzeszowskiej i recepcji Hotelu Icam

----------------------------------------------------------------------------------------

RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2010 WARSZTATY MUZYCZNE:

Michał Grymuza (gitara)

Piotr „Quentin" Wojtanowski (gitara basowa)

Wojciech Fedkowicz (perkusja)

 

2.10.2010, godz. 11.00 Klub Muzyczny LIVE

3.10.2010, godz. 11.00 Klub Muzyczny LIVE

 

Bilety na warsztaty w cenie 15 zł / dzień do nabycia

w Estradzie Rzeszowskiej i recepcji Hotelu Icam


 

25.09.10 sobota, godz. 21.00 - 22.30
Scena na rzeszowskich bulwarach
ROCKOWA NOC

IRA
- jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych założony w 1987 roku
w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. Ma na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Zespół występował na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. W maju 1994 roku jako jedyny spośród setki polskich zespołów rockowych został wybrany do supportowania Aerosmith. W 1996 roku z zespołu odszedł Kuba Płucisz, a grupa wkrótce zawiesiła działalność. Natomiast wokalista Artur Gadowski rozpoczął karierę solową.
W 2001 roku doszło do reaktywacji formacji IRA, podczas pobytu części członków oryginalnego składu zespołu w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski na dobre wznawiają działalność i wydają kolejne albumy. W 2002 roku grupa została nominowana do nagrody Fryderyki 2002 za album „Tu i Teraz", a dwa lata później za album „Ogień".
W listopadzie 2003 roku, grupa supportowała podczas dwóch koncertów w Polsce hardrockową grupę Def Leppard. Ostatni album nosi tytuł „9". Obecnie zespół wciąż intensywnie koncertuje w całym kraju i poza jego granicami. IRA na 47. KFPP Opole 2010 otrzymała aż trzy statuetki w konkursie „Superjedynek", w tym wyjątkową „Superjedynkę Superjedynek".
Obecny skład zespołu:
Artur Gadowski - wokal
Piotr Sujka - gitara basowa
Marcin Bracichowicz - gitara elektryczna
Piotr Konca - gitara elektryczna
Wojciech Owczarek - perkusja

 

 

01.10.10 piątek, godz. 21.00 - 22.30
LIVE Club, ul. Rejtana 1

OCEAN - zespół rockowy, który powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Muzyka zespołu pełna kontrastujących ze sobą klimatów muzycznych od prostych rockowych riffów, przez quasi-jazzowe tematy gitarowe aż po ścianę gitarowego zgiełku, jednak zawsze bardzo rokendrolowa, "kopiąca" i przesiąknięta koncertowym drive'm. Zespół ma na koncie
3 doskonale przyjęte płyty i setki koncertów w całej Polsce.
W październiku 2009 zespół wydał nową płytę pt "Cztery". Pierwszy singiel pt. „Czas by krzyczeć" stał się ogromnych hitem radiowym przełomu roku 2009/2010. Zaraz po premierze płyty, zespół ruszył w trasę koncertową wraz z zespołem Lipali. Ocean zagrał 15 koncertów w największych miastach w Polsce, a trasa okazała się frekwencyjnym i medialnym sukcesem. W lutym 2010 miał premierę drugi singiel „Wołam Cię", który cały czas jest obecny na playlistach rozgłośni radiowych, a teledysk do tego utworu można zobaczyć na antenie VH1, Rebel TV. Płyta „Cztery" po świetnym odbiorze słuchaczy i mediów otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Fryderyki 2010 w kategorii płyta Roku Rock.

Obecny skład zespołu:

Maciej Wasio - wokal
Michał Grymuza - gitara
Piotr "Quentin" Wojtanowski - gitara basowa
Bolek Wilczek - perkusja

02.10.10 sobota, godz. 18.30 - 19.30
Scena Rynek

PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR - to projekt syna Tadeusza Nalepy
i Miry Kubasińskiej, upamiętniający tych wspaniałych artystów. Piotr Nalepa, gitarzysta
i kompozytor wraz z Robertem Luberą, twórcą i liderem krakowskiej grupy NIE-BO,
z sukcesem odtwarzają to, co było najlepsze w repertuarze zespołu BREAKOUT i Tadeusza Nalepy.
Piotr Nalepa przez wiele lat występował w zespole swojego ojca (gitara, bas). Razem z nim nagrał 8 albumów. Jako kompozytor współpracował m.in. z Kasią Kowalską, Patrycją Markowską, Januszem Panasewiczem. Jest Dyrektorem Artystycznym „Rzeszów Breakout Days".

Obecny skład zespołu:
Piotr Nalepa - gitara
Robert Lubera - gitara, śpiew
Jean Lubera - śpiew
Piotr „Quentin" Wojtanowski - gitara basowa
Wojciech Fedkowicz - perkusja
Michał Jurkiewicz - instrumenty klawiszowe

02.10.10 sobota, godz. 19.45 - 22.00
Scena Rynek

DŻEM - jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich grup grających muzykę
z pogranicza rocka i bluesa. Grupa powstała w Tychach w 1973 r. Została założona przez braci Adama i Benedykta Otrębę oraz Pawła Bergera i Aleksandra Wojtasiaka. W grudniu tego samego roku dołączył do nich Ryszard Riedel. W ciągu swojej kilkudziesięcioletniej kariery zespół dużo koncertował i brał udział w wielu znaczących festiwalach w kraju, m.in.: Folk Blues Meeting w Poznaniu, Festiwal w Jarocinie, Rock Na Wyspie we Wrocławiu, Muzyczny Camping w Brodnicy, FAMA w Świnoujściu, Rawa Blues w Katowicach, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Top w Sopocie, „Rock dla Pokoju" w Gdańsku. Dżem koncertował również za granicą, m.in. w: byłym NRD, byłym ZSRR, byłej Jugosławii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych. Zespół grał z takimi artystami jak: Monika Adamowska, Tadeusz Nalepa, Ireneusz Dudek, Martyna Jakubowicz, Małgorzata Ostrowska. Zagrał jako support przed The Rolling Stones, Ericiem Claptonem oraz AC/DC.
W 1994 roku Dżem przeżywał kryzys, gdyż lider grupy Ryszard Riedel przestał zajmować się regularnie pracą z powodu problemów z nałogiem narkotykowym. Ostatni koncert grupy
z Riedlem odbył się w marcu 1994 r. w Krakowie, w maju wokalista został tymczasowo usunięty z Dżemu. Zmarł w lipcu 1994 roku, bezpośrednią przyczyną śmierci była niewydolność serca. Od 1995 roku nowym wokalistą zespołu został Jacek Dewódzki,
z którym zespół koncertował i tworzył do roku 2001, kiedy zastąpił go Maciej Balcar.
W styczniu 2005 roku zespół miał wypadek samochodowy. W wypadku zginął Paweł Berger. Zespół zawiesił działalność na kilka miesięcy, w trakcie których trwała rekonwalescencja basisty Benedykta Otręby. W kwietniu 2005 roku oficjalnie zaprezentowano nowego klawiszowca, którym został Janusz Borzucki. W dniu 2 maja 2005 r. Dżem wznowił działalność koncertem w Stalowej Woli.
Zespół ma na swoim koncie 15 albumów studyjnych, 10 koncertowych, w tym „30 urodziny" (pełen zapis jubileuszowego koncertu z Katowic) wydany w 2010 roku. Ponad to 6 kompilacji i 2 ścieżki dźwiękowe do filmów, w tym „Skazany na bluesa" (ścieżka dźwiękowa do filmu opowiadającego o zespole, a głównie o Ryszardzie Riedlu).
Obecny skład zespołu:
Adam Otręba - gitara solowa, śpiew
Benedykt Otręba - gitara basowa, śpiew
Jerzy Styczyński - gitara solowa
Maciej Balcar - śpiew, harmonijka ustna
Janusz Borzucki - instrumenty klawiszowe, organy Hammonda
Zbigniew Szczerbiński - perkusja

03.10.10 sobota, godz. 21.00 - 22.00
LIVE Club, ul. Rejtana 1

ROBERT LUBERA NIE-BO
Robert Lubera - polski muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, grający m.in. w zespołach Sagittarius, The End, Robert Gawliński, NiE-BO. Uczestnik festiwalów: KFPP w Opolu koncert "Debiuty 85", Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin, Muzyczny Camping w Brodnicy. Brał udział w licznych koncertach, programach telewizyjnych, a także poprzedzał solowy koncert gitarzysty zespołu Queen, Briana Maya. Ma na koncie „aktorski" udział w filmach „Anioł w Krakowie" i „Zakochany Anioł".
NIE-BO - zespół założony w połowie lat dziewięćdziesiątych przez Roberta Luberę. Powstał z chęci grania koncertów w bliskim kontakcie z publicznością. Działalność nagraniową zespół rozpoczął w składzie Robert Lubera gitara, Robert Kubiszyn bas, Artur Malik perkusja, Sławek Berny instrumenty perkusyjne. Z zespołem NIE-BO występowały gwiazdy polskiej muzyki: Tadeusz Nalepa , Ewa Bem , Robert Gawliński , Maciej Maleńczuk , Kasia Kowalska , Paweł Kukiz , Maciej Balcar , Natalia Przybysz , Ewelina Flinta , Piotr Cugowski, Krzysztof Zalewski , Szymon Wydra.
W 2007 roku zespół NIE-BO został zaproszony do współpracy przez Piotra Nalepę w celu realizacji muzycznej festiwalu poświęconego pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Od tego czasu pod szyldem PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR koncertuje w kraju i za granicą wykonując piosenki zespołu BREAKOUT.
Płyta ROBERT LUBERA NIE-BO - to zbiór piosenek które powstawały na przestrzeni wielu lat i są zapisem licznych stanów emocjonalnych w jakich Robert się znajdował
w trakcie ich pisania. To bardzo osobisty zapis, historia nieustannie poszukującego
i doświadczającego faceta. Muzyka to oczywiście klasyczne rockowe pełne gitarowych brzmień granie. Olbrzymi wpływ na to co i jak słychać na tej płycie mają wspaniali muzycy
z którymi Robert od wielu lat występuje.
Obecny skład zespołu:

Robert Lubera - gitara , śpiew
Jean Lubera - śpiew
Piotr "Quentin" Wojtanowski - gitara basowa śpiew
Krzysztof "Flipper" Krupa / Wojciech Fedkowicz - perkusja
Michał Jurkiewicz - instrumenty klawiszowe

03.10.10 sobota, godz. 22.15 - 23.30
LIVE Club, ul. Rejtana 1

MACIEJ BALCAR - polski muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny i filmowy, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
W młodości grał z wieloma zespołami bluesowymi, a także z grupą punk rockową
i thrashmetalową. W 1998 ukazała się jego solowa płyta zatytułowana Czarno, na której gościnnie wystąpili m.in. bracia Golec i Mateusz Pospieszalski. W 1999 wystąpił na płycie zespołu Harlem. Wziął także, razem z Andrzejem "Piaskiem" Piasecznym i Natalią Kukulską, udział w nagraniu płyty z kolędami zatytułowanej „Przybieżeli do Betlejem". Na początku 2001 roku zastąpił Jacka Dewódzkiego i został nowym wokalistą zespołu Dżem. Karierę muzyczną sprawnie łączy z aktorstwem.
Nowa płyta Macieja Balcara „OGIEŃ I WODA" ukaże się w drugiej połowie października 2010. Ogniskiem zapalnym tego wydawnictwa jest akcja promocyjna rodzinnego miasta Maćka, Ostrowa Wielkopolskiego, którego stał się twarzą promocyjną i które jest jednym ze sponsorów tego wydawnictwa.
Maciejowi towarzyszy w nagraniu zespół NIE-BO w sładzie:
Krzysztof „Flipper" Krupa - instrumenty perkusyjne
Robert Lubera - gitary, wydawca
Piotr „Quentin" Wojtanowski - bas, gitary, klawisze, realizacja i mix

2 i 3.10.10 sobota, niedziela, godz. 11.00 - 15.00
LIVE Club, ul. Rejtana 1


WARSZTATY MUZYCZNE POPROWADZĄ:

MICHAŁ GRYMUZA - jeden z najbardziej wziętych gitarzystów sesyjnych, producentów
i kompozytorów w Polsce. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Na przełomie lat 80. i 90. grał w zespole Róże Europy. W 1993 roku wydał z zespołem Wniebowzięci płytę o tej samej nazwie, w którym śpiewał i grał na gitarze. W latach 1994-1995 był gitarzystą Armii. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Edyta Bartosiewicz, Kayah, Robert Chojnacki, Artur Gadowski, Małgorzata Ostrowska, Maciej Silski. Od 2008 roku gra w zespole Mono.
Od 2009 roku jest gitarzystą zespołów Ocean i Bracia.

PIOTR „QUENTIN" WOJTANOWSKI - muzyk, producent i realizator nagrań. W 1998 roku jako siedemnastolatek dołączył do grupy Siedem, a kilka miesięcy później stał się również basistą zespołu Ziyo. Był zapraszany do wielu projektów muzycznych, od jazzu po hip-hop, od którego zaczęła się jego przygoda jako realizatora dźwięku. Dotychczas nagrał kilkanaście płyt. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Maciej Balcar, Maciej Maleńczuk, Krzysztof Zalewski, Totentanz, Szymon Wydra, Piotr Nalepa, Bryan Corbett (Us3), Christoph Titz, Saskia Laroo, Mc Stewlocks, Jorgos Skolias. Gra w zespołach
Funk De Nite, Nie-bo, Ocean.


WOJCIECH FEDKOWICZ - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji. Przez cztery lata grał w programie telewizyjnym „Szymon Majewski Show". Można go było również usłyszeć w programie TVP „Śpiewaj i walcz". Wziął udział w nagraniu 11 płyt, muzyki do seriali oraz programów telewizyjnych (m.in. Kochaj i tańcz, Czas honoru). Jest współautorem muzyki grupy Lari Fari, formacji jazzowej JWP.org oraz autorem muzyki do filmów animowanych (Podróż na wschód, Awatar).
Ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak: Jose Torres, Nigel Kennedy, Mateusz Pospieszalski, Piotr Nalepa, Warren Byrd, Jarosław Śmietana, Ewa Bem, Dorota Miśkiewicz, Grzegorz Turnau, Krzysztof Kiljański, Kuba Badach, September, Monrose, Emmanuel Moire, zespół Pod Budą, zespół PIN, Jacek Królik, Maria Sadowska oraz Giganci Gitary. Obecnie współpracuje z belgijską wokalistką Katherine oraz bierze udział w projekcie Rock Loves Chopin, gdzie towarzyszy takim muzykom jak Marek Raduli, Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik i Anna Serafińska.

 

 

 

Kalendarz

LIPIEC 2022

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31