Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Festiwal stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout.

Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, a przede wszystkim ma kultywować oraz uhonorować twórczość Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa. Działania interdyscyplinarne: wystawy, warsztaty, koncerty i spotkania  pozwalają na konfrontację muzyki zespołu Breakout z nowoczesnymi interpretacjami nurtu muzycznego jakimi są blues i rock. Breakout Days dąży do tego, by podczas festiwalu bluesem żyło całe miasto. W 2022 roku odbędzie się od 15 do 17 września. 

 

RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2022
15 – 17 września

 

Rzeszów Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

 

Rzeszów Breakout Days 2022 - 15 września

15 września w Kinie Zorza odbędzie się Koncert Otwarcia: Zespół Nie-Bo z gościnnym udziałem: Piotra Nalepy, Johna Portera i Wojciecha Klicha, który będzie transmitowany przez Radio Nowy Świat. Motyw przewodni koncertu "Chłopiec z gitarą".

Kolejny raz, jak co roku organizujemy koncert radiowy prowadzony przez Jana Chojnackiego. Koncert jest zawsze specjalnie przygotowywany na tę okazję, artyści pod czujnym okiem Piotra Nalepy dbają o to, aby ich występ był wyjątkowy, unikalny. Tym samym jedyny taki w Polsce. Zespół Nie-Bo pełni rolę zespołu towarzyszącego dla biorących udział w koncercie artystów:

Piotr Nalepa, Wojciech Klich, John Porter, Wojciech Klich, Żaneta Lubera, Robert Lubera, Wojciech Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Sebastian Stanny, Rafał Gańko, Tomasz Dworakowski. Wstęp na to wydarzenie jest płatny.

CENA: 45 zł , w dniu koncertu 55 zł
BILETY ONLINE: bilety.estrada.rzeszow.pl
BILETY STACJONARNIE: Rzeszowskie Piwnice

 

Rzeszów Breakout Days 2022 - 16 września

16 września, w drugi dzień festiwalu Rzeszów Breakout Days odbędą się dwa koncerty: Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie i John Porter z zespołem z gościnnym udziałem Agaty Karczewskiej. 

O godz. 18:00 zapraszamy na Koncert „Piotra Nalepa Breakout Tour Symfonicznnie” na Rynku Rzeszowskim. Breakout Symfonicznie jest hołdem dla wspaniałych twórców: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, których dorobek artystyczny stanowi ważną cześć historii polskiej muzyki rozrywkowej. To piękny projekt, którym artyści pragną dotrzeć wszędzie tam, gdzie istnieją zespoły symfoniczne i wszędzie tam, gdzie znajdą możliwości jego realizacji. Przez 10 lat odbyło się prawie dwieście koncertów i wiele wspaniałych spotkań z ludźmi, dla których ta muzyka znaczy bardzo wiele. Projekt był prezentowany w wielu miastach Polski, jak również za granicą (Austria, Niemcy, Czechy, USA, Kanada). Projekt rozpoczął się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Wstęp bezpłatny.

W Kinie Zorza o godz. 20:00 wystąpi John Porter z zespołem i gościnnym udziałem Agaty Karczewskiej.

 

John Porter - polsko-brytyjski muzyk, urodził się w 1950 roku, a od 1976 r. mieszka w Polsce. Występował solowo, a także współpracował z wieloma innymi twórcami (m.in. Korą i Markiem Jackowskim, Anitą Lipnicką, Wojtkiem Mazolewskim, Adamem Nergalem Darskim).Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio “Maanam-Elektryczny Prysznic”, gdzie grał na gitarze akustycznej. Trzy lata później artysta założył swoją własną formację, którą nazwał “Porter Band”. W tym samym roku, w ciągu zaledwie czterech dni, grupa nagrała swój debiutancki, legendarny krążek, zatytułowany: Helicopters. Album został nagrodzony tytułem “Płyty Roku” w kategorii rock. Kolejnym znaczącym, chociaż krótkim, rozdziałem w twórczości Johna był project: China Disco, który zaowocował albumem pod tym samym tytułem. W 1983 roku John powrócił do gitary akustycznej i wydał płytę Magic Moments. Był to pierwszy album unplugged w Polsce.
 

John Porter & Agata Karczewska - Nowy projekt i płyta artystów, z premierowymi piosenkami w duetach, w tym roku nastąpi premia płyty. Artyści weszli do studia w sierpniu 2022 roku, pierwszym utworem, który wspólnie nagrali była piosenka w ramach kooperacji z Estradą Poznańską w styczniu 2022 roku.

Agata Karczewska: „Chcieliśmy stworzyć piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić. Takiej, która z jednej strony przyciąga a z drugiej spala. John zaproponował szkic utworu i wymyślił melodię, ja napisałam tekst inspirowany country balladami spod znaku Patsy Cline. Nasza współpraca była w dużej mierze intuicyjna, szybko zrozumieliśmy, że najbardziej zależy nam na emocjonalnym ładunku utworu.”

John Porter: „Agata ma całkowicie świeży i oryginalny sposób pisania tekstów, który nadaje piosence wyjątkową energię, zwodniczą atmosferę-z początku brzmi łatwo, potem słowa uderzają mocno. Wierzę, że znaleźliśmy coś, co może zabrać nas oboje na niesamowitą przygodę.”

Wstęp na to wydarzenie jest płatny.

CENA: 45 zł , w dniu koncertu 55 zł
BILETY ONLINE: bilety.estrada.rzeszow.pl
BILETY STACJONARNIE: Rzeszowskie Piwnice
 

Rzeszów Breakout Days 2022 - 17 września

Trzeci dzień festiwalu rozpoczniemy od  corocznej akcji „Gramy dla Nalepy”. Gitarzyści przy pomniku artysty na ulicy 3 Maja odegrają wspólnie utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Akcja rozpocznie o godz. 16:00. Każdy chętny może wziąć w niej udział.

O godz. 18:00 zapraszamy na koncerty w Parku Jedności Polonii z Macierzą.
Rozpoczniemy od występu Kingy Siewierskiej zwyciężczyni tegorocznej edycji Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej "Ziemia Dzieciństwa" vol.2 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Festiwal zakończymy koncertami zespołów Daryl Strodes Band i Nocna Zmiana Bluesa.

Daryl Strodes jest wokalistą i gitarzystą grającym Blues/R&B/Funk/Jazz mieszkającym w Los Angeles. Przez ostatnie dwie dekady występował na całym świecie i zgromadził szeroką i zróżnicowaną rzeszę fanów. Koncertował w USA, Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Daryl był nominowany do dwóch nagród Independent Music Awards, a także do licznych list przebojów w różnych gatunkach. Podczas nadchodzących tras koncertowych w 2022 roku zaprezentuje utwory z nadchodzącej EP-ki, kilka starszych utworów funkowo-soulowych Daryla w nowej odsłonie oraz kilka klasyków bluesa, rocka i r&b. Daryl mieszkając w Los Angeles, kiedy nie jest w trasie, regularnie występuje w słynnej na całym świecie Lighthouse Cafe. Podczas trasy koncertowej w Polsce będą mu towarzyszyć cenieni polscy muzycy: Łukasz Gorczyca – bass, Tomek Dominik – perkusja, Bogdan Topolski – gitara. Więcej informacji o wykonawcy na stronie: https://darylstrodes.com/

Nocna Zmiana Bluesa - najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce!) osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. Kinga czy Blues Brothers.  Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe! Przez 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny, zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, transmitowany przez radio! Na koncert zespołu składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Nigdy nie brakuje takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa”, będący kulminacją każdego występu. Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues! Wstęp bezpłatny.

 

PROGRAM ARTYSTYCZNY


15 września 2022

Koncert otwarcia
Kino Zorza, godz. 20:00

Zespół Nie-Bo wraz z 3-osobową sekcją dętą. Zespół w składzie: Robert Lubera, Żaneta Lubera, Wojciech Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Sebastian Stanny, Rafał Gańko, Tomasz Dworakowski. Koncert z gościnnym udziałem: Piotra Nalepy,  Johna Portera i Wojciecha Klicha
Koncert biletowany*
Transmisja: Radio Nowy Świat

 

16 września 2022

Rynek w Rzeszowie, godz. 18:00
Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie

Kino Zorza, godz. 20:00
John Porter z zespołem z gościnnym udziałem Agaty Karczewskiej
Koncert biletowany*

 

17 września 2022

ul. 3 maja, godz. 16:00
Gramy dla Nalepy – przy pomniku Tadeusza Nalepy

Park Jedności Polonii z Macierzą, godz. 18:00
Kinga Siewierska
Daryl Strodes Band

Park Jedności Polonii z Macierzą, godz. 20:00
Nocna Zmiana Bluesa


Organizatorzy: Rzeszów Stolica Innowacji, Kultura w Rzeszowie, Estrada Rzeszowska

Partnerzy:  Narodowe Centrum Kultury, Rzeszowskie Piwnice, Kino Zorza, Apart Hotel, Związek Artystów Wykonawców STOART, Galeria Plaza

Patroni medialni: Radio Nowy Świat, Rzeszów News, TVP 3 Rzeszów

*CENA: 45 zł , w dniu koncertu 55 zł
BILETY ONLINE: bilety.estrada.rzeszow.pl
BILETY STACJONARNIE: Rzeszowskie Piwnice

Więcej o festiwalu można przeczytać tutaj: http://breakoutdays.pl/pl/front/.

 

 

Kalendarz

LUTY 2023

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28