Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Rze:Tony to cykl darmowych transmisji na żywo koncertów w ramach corocznego Festiwalu Tony organizowanego przez Estradę Rzeszowską. W 2021 roku odbędzie się druga edycja festiwalu, która jest planowana 30 i 31 lipca. Wcześniej jednak fani dobrych brzmień mogą cieszyć się koncertami ulubionych wykonawców z Rzeszowa i okolic w domowym zaciszu. 26 marca zaplanowano koncert NAWIE.

NAWIE to duet producencki stworzony przez Brunona Lubasa i Mateusza Musiała, związany z wydawnictwem RDNTSVRF. Przy pomocy hardware'owych samplerów, syntezatorów, efektów i gitar tworzą muzykę elektroniczną z pogranicza dub, IDM, ambient i drone.

 Jak tłumaczy Musiał:

- NAWIE to polskie słowo opisujące zaświaty w wierzeniach starosłowiańskich. Maciej Zeman odpowiada za mastering, natomiast za muzykę odpowiadam ja i Brunon. Cała historia stworzenia tego albumu jest taka, że pojechaliśmy razem w Bieszczady i spędziliśmy tam jeden wieczór improwizując, więc cały szkielet materiału powstał podczas improwizacji. Z około dwóch godzin, które wtedy nagraliśmy, złożyliśmy około 30-minutowy materiał, który mieliśmy zamiar jakoś wydać. Później była pandemia, każdy był zamknięty w swoich domach i doszliśmy do wniosku po złożeniu tego materiału, że w sumie dobrze byłoby zrobić z tego pełen album, zatem dwa ostatnie utwory dograliśmy już będąc w domu. Teraz, kiedy spotykamy się z Brunem, zawsze zabieramy ze sobą sprzęt - samplery, syntezatory i nagrywamy jakieś nowe rzeczy.

NAWIE inspiracje czerpie z brytyjskiego drum and bass, ale nie tylko. To muzyka, która ma w sobie pewien transowy groove, choć muzyką transową nie jest. Zatem jaką? O tym będzie można przekonać się już 26 marca. To właśnie tego dnia punktualnie o 20.00 na scenie w Estrada Studio stanie duet NAWIE, a cały koncert będzie transmitowany na żywo na profilu FB Festiwalu Tony i kanale YT Estrady Rzeszowskiej.

Na profilu FB Festiwalu Tony można znaleźć wywiad z Musley'em nagrany w Estrada Studio. 

 

Kalendarz

WRZESIEŃ 2021

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30