Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

31 maja o godz. 19:30 w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert Bartka Grzanka z zespołem - obowiązują bezpłatne wejściówki 

Bartek Grzanek - charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki, za płytę „Testosterone” oraz ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Szerszej publiczności dał się też poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland”, finalista V edycji „Mam Talent” oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce. W 2015 roku ukazał się pierwszy solowy album Bartka pt „Duch” (2015MJMMusic PL). W 2023 pojawi się kolejna płyta artysty pt. ”GRZANEK”.


Grzanek Band:
Mirosław Wiśniewski - jazzman, sideman, człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym - znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Laboratorium i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski "wychował" i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży, jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.


Przemek “Bęben” Kuczyński - muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego, z powodzeniem realizuje projekty z największymi artystami w naszym kraju. Ma również na swoim koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowymi: Lars Danielsson i Mike Stern. W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona “101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów” magazynu "Perkusista”.


Marta Sobczak - Koncertowała z zespołami Salsa Tropical Josego Torresa, Salsa Central, a także współtworzyła formację Marta Sobczak Czwórbęd. Występowała m.in. na deskach Teatru Wielkiego, Teatru Powszechnego oraz Teatru Nowego w Łodzi. Z Palazzo Variété występowała w wielu miastach Europy oraz w Ameryce Południowej. Obecnie współpracuje m.in. z Michał Kobojek Quartet, Kasią Popowską oraz Brianen Fentressem. W ramach współpracy z Wydziałami Sztuk Scenicznych oraz Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Łodzi zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Laureatka nagrody dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana Roku 2020.

Koncert odbędzie się na zakończenie otwartej konferencji prasowej poświęconej Rzeszów Breakout Days, podczas której zostanie zaprezentowana m.in. nowa identyfikacja wizualna festiwalu.

Rzeszów Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci Tadeusza Nalepy - wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty. Muzyka tworzona przez Nalepę oraz zespół Breakout od lat elektryzuje słuchaczy i wytycza nowy kierunek w polskiej muzyce rozrywkowej.
Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Celem imprezy jest kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa, a także dotarcie do wszystkich fanów bluesa. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 14-16 września.

Bezpłatne wejściówki na koncert i konferencję prasową dostępne na stronie: https://estrada.rzeszow.pl/bilety/
Ilość miejsc ograniczona. 

Kalendarz

WRZESIEŃ 2023

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30