Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

 

Na fanów twórczości Arka czeka prawdziwa gratka. Ciekawi klimatu albumu „Lumpeks” będą mogli poznać jego smak dzięki koncertowi w Estradzie Rzeszowskiej. Już 28 maja o godzinie 20.00 Kłusowski zagra koncert w ramach cyklu Estrada Studio Live. Ten będzie transmitowany na żywo i bezpłatnie na profilu FB Estrady Rzeszowskiej i estradowym kanale YT.

 

 

Arek Kłusowski wypływa na szerokie wody

Część słuchaczy słyszy w jego głosie młodego Artura Rojka, inni nazywają męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Mimo tych porównań Arek Kłusowski to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3. miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland” przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. Długo i ciężko pracował na swoje „5 minut” i wszystko wskazuje na to, że jego czas właśnie nadchodzi. Świetnie przyjęty energetyczny singiel „Antarktyda” zapowiada drugi album i nowy rozdział w karierze artysty.

Z Rzeszowa w barwny rejs

Kłusowski nigdy nie próżnował muzycznie – tam, gdzie aktualnie się znajdował, działał muzycznie: był między innymi solistą w Wojsku Polskim w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich czy założył Rzeszowską Grupę Artystyczną, z którą występował w teatrach w całej Polsce i organizował słuchowiska w stacjach radiowych. Udzielał się w trzech kapelach, m.in. heavy metalowym Trylogy, supportując takie zespoły jak Dżem, Kombii czy Feel. Mieszkając w Rzeszowie wymyślił i powołał do życia festiwal muzyczny - Rzeszowskie Święto Wokalne i jako dyrektor artystyczny zdobył finansowanie na jego kolejne 4 edycje. W międzyczasie startował i zajmował czołowe miejsca w konkursach w Polsce i za granicą (m.in. Eurosong we Włoszech, Kaunas Talent na Litwie czy Srebrna Jantra w Bułgarii), grał tytułową rolę w musicalu „Dzwonnik z Notre Dame”, występował u boku Mariana Opani w Teatrze Buffo, produkował i organizował koncerty z piosenkami Anny Jantar w Teatrze Capitol.

Upór w dążeniu do celu i ciężka praca zaowocowały udziałem w telewizyjnym talent show „The Voice of Poland”, gdzie zwrócił na siebie uwagę szerokiej publiczności, zyskał uznanie jurorów i zajął 3. miejsce. Arek po programie zaczął pisać piosenki dla wielu popularnych artystów m.in. Ewy Farny, Sound’n’Grace czy Mateusza Ziółko. W marcu 2019 ukazał się jego debiutancki autorski album „Po tamtej Stronie". Całość nagrań i produkcji albumu sfinansował z własnych środków pieniężnych. Krytycy pisali wówczas, że Kłusowski odnalazł swoją artystyczną tożsamość. Na „Po tamtej Stronie" składa się 13 utworów, w których artysta opowiada o osobistych przeżyciach. O miłości, wartościach, dylematach, depresji i samotności. Przy albumie pracował m.in. z Darią Zawiałow i jej producentem Michałem Kushem.

 

Album „Lumpeks” najnowszym dzieckiem Kłusowskiego

Po dwóch latach przerwy Arek wrócił pod szyldem wytwórni Kayax. Pod koniec 2020 roku w sieci pojawiła się świąteczna piosenka jego autorstwa, którą zaśpiewał w reklamowym klipie razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. Utwór osiągnął rekordowe 14 mln wyświetleń.

W lutym tego roku wyszedł świetnie przyjęty singiel pt. „Antarktyda”, utwór zapowiada płytę, która ukaże się końcem maja. Arek Kłusowski dedykuje „Antarktydę” wszystkim świadomym i spokojnym ludziom, którzy podobnie jak artysta dotarli do momentu, w którym przemierzają życie w swoim tempie, „bez zadyszki”. Antarktyda: https://www.youtube.com/watch?v=oZnYFqX7MuY

Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany “Lumpeks” jest już gotowy i czeka na swoją premierę.

- Zawsze twierdziłem, że sztuka powinna być o czymś, zabierać głos w ważnych sprawach. A skoro ja jestem teraz w takim miejscu, w którym ten głos mam, to nieskromnie postanowiłem się wypowiedzieć w sposób dosadny i bezkompromisowy. Na płycie "Lumpeks" znajdziecie eseje o zabarwieniu lekko surrealistycznym, krytykę systemu i refleksje na temat współczesności. Śpiewam o presji, konwenansach, zachowawczości, kompleksach i pozorach, które świat na nas wymusza, o beztroskim konsumpcjonizmie, bezrefleksyjnej zabawie, o otaczającej nas bylejakości i tandecie. Na "Lumpeksie" jednak nie rozliczam się tylko ze światem, ale także ze sobą, z toksycznymi relacjami i swoją przeszłością. Te czasem trudne do przełknięcia tematy zamknąłem w tanecznej, energetycznej formie melodyjnych piosenek, w których czuć echa lat 80. - mówi Arek.

 

 

Kalendarz

WRZESIEŃ 2021

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30