EN PL

Panel Dyskusyjny MOVE TO CHANGE

07.06.2024

 

„MOVE TO CHANGE” to nie tylko hasło przewodnie Europejskiego Stadionu Kultury 2024, ale także hasło przewodnie całego roku 2024 dla Rzeszowa.

Hasło to określone zostało jako pierwsza determinanta procesu dochodzenia przez Miasto do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. „MOVE TO CHANGE” określa politykę działania, skupiającą się na dynamicznym mobilizowaniu społeczności lokalnej, artystów i twórców do zmiany perspektyw, otwarcia się na nowe szanse i możliwości, na myślenie poza utartymi schematami.

  • Pierwsza część panelu pn. „Efekt ESK” poświęcona zostanie temu, jak zmienił się i nadal zmienia krajobraz kulturalny miast, które przystąpiły do rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
  • W drugim module panelu uwaga skupi się na rzeszowskim efekcie ESK – na tym, co rzeszowskie władze, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, artyści i pracownicy kultury zmienili w swoim myśleniu i działaniu za sprawą aplikacji o tytuł ESK’2029. Porozmawiamy także o ich planach rozwoju w kontekście realizacji projektu „BLIŹNIAK”.
  • Trzecia część panelu poświęcona zostanie tematowi mobilności artysty – szeroko rozumiana mobilność to jedna z priorytetowych wartości Unii Europejskiej, to także nieodłączny element pracy twórców i osób zawodowo związanych z kulturą – czy to w celach zawodowych, edukacyjnych, naukowych, koprodukcyjnych, czy też w celu uczestnictwa w programach rezydencji lub wymiany. Mobilność nie zawsze stanowi wybór. Czasem jest kwestią zawodowego być albo nie być – o różnych aspektach mobilności opowiedzą zaproszeni do tej części rozmowy goście.

Panel będzie również idealną okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów pomiędzy innymi ośrodkami, instytucjami, artystami i specjalistami działającymi w kulturze.

Wydarzenie jest skierowane do osób zawodowo związanych z branżą kultury, a także do wszystkich, którzy dbają o rozwój nie tylko własny, ale także miejsca, w którym żyją.

PROGRAM:

od godz. 9:50 – rejestracja uczestników
godz. 10:30 – część I: EFEKT ESK
prowadzenie: Olga Brzezińska
paneliści: przedstawiciele miast aplikujących do Europejskiej Stolicy Kultury 2029: Bielsko-Biała, Kielce, Kołobrzeg, Lublin, Pszczyna, Rzeszów
godz. 12:15 – część II: RZESZOWSKI EFEKT ESK
prowadzenie: Krzysztof Markiel
paneliści: Konrad Fijołek, Marcin Dziedzic, Bartłomiej Skubisz, przedstawiciele miejskich instytucji kultury
godz. 13:30 – część III: MOBILNOŚĆ ARTYSTY
paneliści: Halina Przebinda, Robert Piaskowski, Basia Kearey, Piotr Kolanko
Miejsce panelu:

Lokalizacja: Kino Zorza, ul. 3 Maja 28, 35-030 Rzeszów
Kiedy: 22/06/2024 

Udział w panelu jest bezpłatny!

Rejestracja - https://stadionkultury.pl/rejestracja/

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail:

gkularz@estrada.rzeszow.pl
idudek@estrada.rzeszow.pl
kmazur@estrada.rzeszow.pl

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.