Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Młodzież {dla} Miasta
jest cyklicznym zadaniem realizowanym przez Estradę Rzeszowską od 2013 roku, który w ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury angażuje uczniów szkół oraz uczelni z Rzeszowa i okolic. Uczestnicy projektu zaczynają działania od profesjonalnego przygotowania kompetencyjnego, które doprowadzić ma ich do samodzielnej realizacji projektów według własnego pomysłu. Wsparciem merytorycznym objęte zostaną wszelkie inicjatywy kulturalne, artystyczne, społeczne i sportowe realizowane na terenie miasta i na rzecz mieszkańców Rzeszowa. W siedmiu dotychczasowych edycjach projektu udział wzięło ponad 300 uczniów, którzy zgłosili blisko 50 różnych inicjatyw. Część z nich na stałe wpisała się w krajobraz ofert kulturalnych Rzeszowa – m. in. Festiwal Seriali, Filmów i Gier DUOkon, Niewidzialna Wystawa czy Festiwal Fotografii i Sztuki PIKSEL.

Misja i wizja
Projekt pn. Konkurs "Młodzież {dla} Miasta" istnieje po to, by zaktywizować młodych ludzi, uwolnić ich kreatywność i rozwijać pasje, które doprowadzą do samodzielnych realizacji ich inicjatyw.
Rozszerzone nauczanie przez działanie w obszarze kultury i sztuki, nauki oraz sportu
Celem konkursu jest aktywizacja i rozwój podkarpackiej młodzieży, poprzez wyposażenie jej w odpowiednie narzędzia działania. W ramach konkursu zakwalifikowani uczestnicy poznają różne techniki i narzędzia do sprawnego zarządzania projektem, kreatywnego myślenia, a także planowania i rozliczania założeń finansowych. Dla zainteresowanych grup projektowych organizatorzy przewidzieli udzielenie wsparcia mentorskiego. W poprzednich edycjach zaangażowało się blisko 50 doświadczonych mentorów, którzy aktywnie współpracowali z młodzieżą, podpowiadając kierunek rozwoju ich inicjatyw, sposoby na nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi sponsorami lub odbiorcami ich oferty.


Edycja 7.2 online
Dlaczego tak ją oznaczyliśmy? W kolejności realizacji jest to już 8 edycja, a druga w formule konkursowej. Z uwagi na wprowadzenie reżimów sanitarnych i związanego z nimi lockdownu instytucji, poprzednia edycja zakończyła się nieoczekiwanym rezultatem. Pomimo, iż 3 zespoły projektowe nie ukończyły zgłoszonych projektów, to jednak wyciągnęli z nich bardzo ważną dla siebie, choć trudną lekcję. Mając na względzie fakt, iż edycja 7.1 nie została rozstrzygnięta, postanowiliśmy ją niejako reaktywować, nadając bieżącej nr 7.2. Chcąc pozostawić młodzieży szanse na realizację ich pomysłów bez względu na dostępność obiektów, potencjalny kolejny lockdown dopuszczamy do zgłoszenia projekty online, które będą dodatkowo premiowane.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdziecie TUTAJ.

Kalendarz

CZERWIEC 2021

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
27.06 Europejski Stadion Kultury 2021
26.06 Europejski Stadion Kultury 2021
25.06 Europejski Stadion Kultury 2021