Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Estrada Rzeszowska wraz z Rzeszowskim Teatrem Muzycznym Olimpia zaprasza na premierę niezwykłej komedii muzycznej włoskiego kompozytora Giovanni Battisty Pergolesiego, która od ponad 200 lat nieodmiennie zachwyca publiczność na całym świecie. 

W XVIII wieku był zwyczaj, że w antraktach poważnych oper grano komiczne scenki w wykonaniu pary śpiewaków. Dopuszczano także rolę niemą. Z takiego właśnie intermezza, mającego swoje korzenie jeszcze w commedia dell’arte, zrodził się nowy gatunek muzyczny, mianowicie opera buffa. Właśnie intermezzo „La serva padrona”, którego prapremiera odbyła się w Neapolu w 1773 roku, uważane jest za znakomity początek późniejszej opery buffa.

O czym rzecz cała? Oczywiście, o miłości! Oto starego bogatego kawalera Uberta jego sprytna młoda i urocza służąca Serpina różnymi sposobami doprowadza do ołtarza. 

Blisko godzinę wspaniałej zabawy zapewniają profesjonalni śpiewacy: Maria Bzowska-Belcyr w roli Serpiny i Jakub Kotowicz jako Uberto, rolę niemą służącego Vespone kreuje Grzegorz Rubacha, przygotowanie wokalne - Alicja Płonka, tłumaczenie - Dorota Sawka, pianista - Mateusz Lasatowicz, kierownictwo muzyczne - Andrzej Szypuła, scenografia i kostiumy - Karolina Widera, reżyseria - Feliks Widera, koordynator - Roksana Jędryka-Nykiel.


Spektakl realizowany jest w oryginalnym języku włoskim z polskimi napisami. Będzie zaprezentowany w sali kameralnej Filharmonii Podkarpackiej w czwartek 30 września 2021 roku o godz.18.00 w przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzyki. 

Bilety w cenie 30 zł do kupienia pod linkiem:
https://ekobilet.pl/…/la…/445245-bilety-na-spektakl oraz w każdą środę w siedzibie Estrady Rzeszowskiej.
Osoby posiadające kartę „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina Zastępcza” posiadają 50% zniżki na zakup biletów!

Widzowie spektaklu zobowiązani są do pisemnej akceptacji regulaminu w dniu imprezy, który dostępny jest tutaj: /upload/pliki/Regulamin_La_serva_padrona.pdf

           

        Przed spektaklem o godz.16.30  w sali kameralnej Filharmonii odbędzie się spotkanie pt. „Moniuszko nasz współczesny” z udziałem Elżbiety Janowskiej-Moniuszko, prapraprawnuczki kompozytora, na które wstęp jest bezpłatny. Na spotkanie zaprasza Rzeszowski Teatr Muzyczny „Olimpia” wraz z Estradą Rzeszowską i Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Wezmą w nim udział: ww. prapraprawnuczka kompozytora Elżbieta Janowska-Moniuszko; pochodzący z Rzeszowa prof. dr hab. Ryszard Cieśla, Dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, od 2020 roku Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki w Warszawie; Redaktor Tadeusz Deszkiewicz, siostrzeniec znakomitego dyrygenta pochodzącego z Rzeszowa Stanisława Wisłockiego, Prezes Zarządu Radia dla Ciebie, w latach 2013-2017 Prezes powołanego przez Marię Fołtyn Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki w Warszawie, Doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy; prof. dr hab. Marta Wierzbieniec, Dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie; Andrzej Szypuła, Dyrektor Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”, który poprowadzi spotkanie.

            Podczas tego niecodziennego spotkania zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki odbędzie się także promocja albumu „Maria Fołtyn – życie z Moniuszką” Adama Czopka i Juliusza Multarzyńskiego, można będzie także obejrzeć wystawę pt. „Teatr muzyczny w Rzeszowie”, wręczone będą nagrody muzyczne.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

Kalendarz

PAŹDZIERNIK 2021

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31