Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Finlandzka kapela Korpiklaani headlinerem festiwalu Rockowa NocXFaine Misto w Rzeszowie!

Rockowa NocXFaine Misto odbędzie się już 26 – 28 sierpnia na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, które zmieni się w ROCK CITY z koncertami i strefami różnych rockowych aktywności. W line-upie można znaleźć muzyczne perełki z Polski i zagranicy. Organizatorzy właśnie ogłosili headlinera festiwalu - to fiński folk metal w wydaniu Korpiklanii.

 

Już w drugiej połowie sierpnia w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe na skalę europejską i światową wydarzenie muzyczne. Rockowa NocXFaine Misto to kooperacja rzeszowskiego festiwalu Rockowa Noc, który odbędzie się już po raz siedemnasty, z jednym z największych ukraińskich festiwali muzycznych - Faine Misto. Do współpracy doszło w szczytnym celu. Cały dochód ze sprzedaży biletów i karnetów z pierwszego dnia festiwalu będzie przeznaczony na pomoc walczącej Ukrainie.

Line-up festiwalu to nietuzinkowa mieszanka gwiazd z Polski i zagranicy. Właśnie ogłoszono headlinera. To istniejąca od 2003 roku pochodząca z fińskiego Lathi formacja Korpiklaani. Korpiklaani są znani pod różnymi szerokościami graficznymi. Przyciągają wyjątkową energią i fuzją folkowo – metalowych brzmień z wpadającymi w ucho melodiami z nutą tajemniczości. Artyści zagrają 26 sierpnia.

Pierwszego dnia Rockowej NocyXFaine Misto na scenie zabrzmi także hucul metal na koncercie kapeli KARNA, electronic metal w wydaniu Space of Variations, czy melodic metal na koncercie kapeli IGNEA. Zagrają też znani w kilkunastu krajach świata Stoned Jesus i Sick Solution  - zdobywcy The Best Ukrainian Metal Act jako najlepszy zespół metalowy 2021.

Równie interesująco zapowiadają się kolejne dwa dni muzycznej imprezy. 27 sierpnia wystąpią Mr. Pollack, Proletaryat, Dezerter, Jesus Chrysler Suicide i KSU. Koncerty gwiazd poprzedzi Przegląd Zespołów Konkursowych – występy młodych kapel, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami muzycznymi. Uczestnicy walczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, nagrodę pieniężną, godziny do wykorzystania w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio i pełny koncert trzeciego dnia festiwalu.

Line-up Rockowa NocXFine Misto 28 sierpnia to wspominany występ laureata Przeglądu Zespołów Konkursowych i koncerty Simplicity, Tides From Nebula, Turbo i kapeli Riverside.

Podczas całego festiwalu teren Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w ROCK CITY ze strefami różnych rockowych aktywności, między innymi tzw. garażówką, strefą Monster Energy, strefą motocyklistów, nocnym ogniskiem i polem namiotowym. Bilety i karnety na 3 dni festiwalu są dostępne na ticketmaster.pl.

Organizatorami Rockowa NocXFaine Misto są Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Faine Misto, Arto Music&Media.

 

 

 

Kalendarz

LUTY 2023

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28