EN PL

WK ESK | STREFA FOOD | Wschód Wina

  • dorośli
  • seniorzy
  • inne
22.06.2024-23.06.2024
12:00
Aleja Lubomirskich

W sobotę i niedzielę 22 i 23 czerwca Rzeszów (już po raz trzeci!) stanie się nie tylko stolicą kultury i sztuki, ale także stolicą wina.


W te dwa dni aleja Lubomirskich zamieni się w aleję winem płynącą za sprawą Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia i zaproszonych gości – będą to producenci lokalnego wina.
Wino od starożytności jest znanym i cenionym czynnikiem kulturotwórczym, zarówno w kontekście kultury stołu, obyczajowości, a także w kontekście wpływu na kulturę niematerialną. Tego elementu nie mogło zabraknąć na naszym Stadionie Kultury, wszak nie istnieje lepsze połączenie niż dobra sztuka i wino. Tym bardziej, że podkarpackie wino zdobywa coraz większą popularność i uznanie, a Podkarpacie staje się prawdziwym winiarskim regionem.

Zaproszeni do projektu winiarze zaproponują festiwalowiczom swoje oferty na stoiskach degustacyjno-handlowych, chętnie też podzielą się swą wiedzą, pasją i doświadczeniem.

Gdzie? Aleja Lubomirskich
Kiedy? 22 - 23 czerwca
O której? 12:00 - 21:00

Szczegóły: Facebook 
________________
Projekt w ramach Festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.