Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Europejski Stadion Kultury to największe tego typu wydarzenie na Podkarpaciu. Podczas festiwalu co roku w różnych miejscach w przestrzeni Rzeszowa odbywa się kilkadziesiąt wydarzeń – koncertów, spektakli teatralnych, performance’ów, warsztatów dla starszych i młodszych, wystaw, spotkań i nie tylko! Tak będzie i tym razem! ESK 2022 odbędzie się 24-26 czerwca.

Tradycyjnie pierwszego dnia wydarzenia zaplanowano Koncert Główny pod hasłem „Odzyskać równowagę”, na którym wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej (z krajów Partnerstwa Wschodniego) – wykonają własne utwory i zagrają w tzw. kolektywach, czyli duetach. Line-up poznamy podczas konferencji w Narodowym Centrum Kultury. Pewnym jest, że Koncert Główny odbędzie się w miejscu tożsamym z ubiegłorocznym, czyli w rzeszowskim Parku Sybiraków.

Zmieni się natomiast miejsce Klubu Festiwalowego – z Bulwarów na fosę Zamku Lubomirskich i teren przy fontannie multimedialnej. To właśnie tam będzie miało miejsce kilkanaście wydarzeń, między innymi silent disco, czyli dyskoteka z słuchawkami, która na stałe wpisała się już w program festiwalu, szereg atrakcji dla najmłodszych, zlot food trucków, koncerty artystów z Polski i zagranicy w ramach wydarzenia pn. Electro East, Przestrzeń Wymiany Myśli, Festiwal Działań Oddolnych.

Festiwal obejmuje też szereg innych lokalizacji w mieście – tym razem łącznie 11. W Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego na przykład odbędzie się kolejna edycja koncertu Art Celebration. Działo będzie się też między innymi na Skwerze Kultury na Rynku, w Rzeszowskich Piwnicach, Galerii Nierzeczywistej, Rzeszowskiej Galerii Fotografii, Teatrze Maska.

ESK 2022 to edycja przyjazna środowisku, dlatego część wydarzeń dotknie tematów dotyczących natury, ekologii i ekologii w sztuce – przykładowo jeden z projektów zawiera między innymi łąkę kwietną, która już została wysiana na terenie Bulwarów.

Więcej szczegółów dotyczących programu ESK 2022 będzie dostępnych już wkrótce. Rzeszowski festiwal od 2013 roku jest częścią większego projektu – festiwalu Wschód Kultury integrującego  środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Rzeszów, Lublin, Białystok) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (m.in. Ukraina, Gruzja, Armenia).  Wszystkie wydarzenia w ramach Europejskiego Stadionu Kultury są bezpłatne.

Kalendarz

LUTY 2023

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28