Estrada Rzeszowska

Kalendarium kup bilet

8 marca 2020 r. niedziela godz.19.00 || Sala Koncertowa Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego ul. Dąbrowskiego 83

Bilety dostępne w Estradzie Rzeszowskiej  i na www.ekobilet.pl (https://ekobilet.pl/estrada-rzeszowska/papa-sie-zeni-1581586585100/403336-bilety-na-koncert )

Lili od dawna pyta matkę, sławną aktorkę rewiową Mirę Stellę, o ojca. Ta jednak nie chce jej wyjawić prawdy. Boi się, by nie rozniosło się w świecie artystycznym, że ma dorosłą córkę. Proponuje Lili, by udawała jej siostrę. Tymczasem do Warszawy przybywa z koncertami sławny śpiewak Visconti, niegdyś wielka miłość Miry Stelli, ojciec Lili. Za jej sprawą, mimo nieporozumień, rodzice godzą się, a ona sama przyjmuje oświadczyny sympatycznego redaktora Murskiego. I wszyscy są szczęśliwi.

Ta urocza komedia muzyczna oparta na polskim filmie z 1936 roku stała się kanwą spektaklu teatralno-muzycznego w adaptacji i reżyserii Ewy Korczyńskiej. Świetnym aktorom i śpiewakom Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia” z wdziękiem towarzyszy Podkarpacki Kwartet Fortepianowy „Team for Voices” pod kierunkiem znanego pianisty i aranżera Janusza Tomeckiego.

Nie braknie przedwojennych szlagierów: „Całuję twoją dłoń, madame”, „Ja wiem, że nie byłam dla ciebie”, „Co ja zrobię, że mi się podobasz”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Seksapil”, „Ty, tylko ty”, „Pokochaj mnie”, „Jak drogie są wspomnienia”. Będą i tańce, przygotowane przez choreografa Bartosza Martonia. Zapowiada się uroczy wieczór w nieco nostalgicznym, romantycznym nastroju.

„Jak drogie są wspomnienia dawnych dni, wspomnienia młodych lat. Melodia w nich serdeczna jakś brzmi i dawny, piękny świat. Przychodzą, kiedy tęskno nam, gdy łza się w oku szkli. I wiodą nas w krainę cudnych snów w te jasne, złote dni.

Przedsprzedaż biletów w cenie promocyjnej 40 zł trwa do 1 marca 2020 r. po tej dacie stała cena biletów będzie wynosić 50 zł.

 

Adaptacja i reżyseria: Ewa Korczyńska

Kierownictwo muzyczne: Janusz Tomecki

Choreografia: Bartosz Martoń

Nagłośnienie: Marian Kornaga

Światło: Paweł Pokrywka 

Obsada:

Mira Stella - Ewa Korczyńska

Visconti - Kamil Pękala

Ralfini - Andrzej Szypuła

Lili - Beata Kraska

Murski - Tomasz Furman

Jadzia - Maria Bzowska-Belcyr

Baron - Bogusław Michałek

Stasiowa - Sylwia Wojnar

Dziewczęta - Karolina Potoczna i Paulina Zięba

Tancerki - Małgorzata Bieda i Kinga Stolarska

Lokaj - Paweł Szlachta

Podkarpacki Kwartet Fortepianowy „Team for Voices”:

Janusz Tomecki - lider, fortepian

Anna Stępień - skrzypce

Izabela Tobiasz - altówka

Halina Hajdaś - wiolonczela

 

AKTUALIZACJA 27.02.2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Polsce.

Zgodnie z tą decyzją, spektakl Rzeszowskiego Teatru Muzycznego “Olimpia” pt. “Papa się żeni”, który miał się odbyć 8 marca, zostanie przeniesiony na inny termin. Datę wydarzenia podamy wkrótce na naszej stronie internetowej oraz profilach w mediach społecznościowych. 

Zakupione bilety zachowują ważność, natomiast osoby, które chciałyby swoje bilety zwrócić mogą to zrobić w Estradzie Rzeszowskiej od poniedziałku, 2 marca.

Kalendarz

KWIECIEŃ 2020

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30