Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Już 12 marca na scenie w Estrada Studio stanie zespół Audioties. Koncert w ramach cyklu Estrada Studio Live i tym razem będzie transmitowany na żywo i bezpłatnie na profilu FB i kanale YT Estrady Rzeszowskiej. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 20.00.  

Audioties to rzeszowski zespół funkcjonujący nieprzerwanie od 2015 roku. Każdy z jego członków pochodzi z odległych światów muzycznych, co przekłada się na różnorodność utworów. Nie da się jednoznacznie sklasyfikować gatunku muzycznego wykonywanego przez zespół, lecz jest mu zdecydowanie najbliżej do rocka. Występowali na jednej scenie z zespołami i gwiazdami takimi jak: Ewelina Lisowska, Red Lips, KSU, Farben Lehre, TSA, Cree, Dżem, Luxtorpeda. Obecnie zespół skupia się na promowaniu swojej nowo wydanej EP-ki, na której znajdują się między innymi numery takie jak "Czas", "Wrzuć na luz" i "Karma". Już 12 marca zespół zagra koncert w ramach cyklu Estrada Studio Live. Ten będzie transmitowany bezpłatnie w sieci.

 

Estrada Rzeszowska: Jak wyobrażacie sobie odbiorcę Waszej muzyki? Do kogo kierujecie swoją twórczość? 

Audioties: Myślimy, że nasi odbiorcy powinni gustować w klimatach rockowych, skupiać się zarówno na tekstach jak i tworzonej przez nas muzyce oraz, tak jak my, być otwartym na różnego rodzaju eksperymenty muzyczne - bo lubimy dodawać do naszych utworów różne „smaczki”.

 

Estrada Rzeszowska: Co Was inspiruje, co napędza do kolejnych działań muzycznych?

Audioties:  Chyba najbardziej inspirujemy siebie nawzajem, ze względu na to, że każdy z nas słucha innej muzyki i każdy jest z „innego świata” - ale właśnie dzięki temu, według nas, powstaje coś wyjątkowego. Dla pisanych przez wokalistkę tekstów na pewno inspiracją są potyczki życia codziennego - czasami zapisane w nieoczywisty sposób. Chęci do kolejnych działań dają nam z pewnością koncerty oraz kontakt z publicznością. 

 

Estrada Rzeszowska: Osobom które nie znają Waszej muzyki powiedzielibyście ze Audioties to...?

Audioties:  Grupa przyjaciół, których los splótł ze sobą za pomocą muzyki. To zespół, który chce dzielić się z ludźmi swoją pasją, przeżyciami i odczuciami - a to wszystko jest ukryte i przekazane w utworach.

 

Estrada Rzeszowska: Nazwa Waszego kanału na YT to Audioties Official Rzeszów. Czy to znaczy, że Rzeszów mocno w sercu Wam gra?

Aaudioties: To zabawne, bo tylko nasza wokalistka Natalia mieszka w Rzeszowie, reszta z nas pochodzi z jego okolic - Sokołów Małopolski, Łańcut, Stalowa Wola, a rodzime miasto perkusisty to Nowa Dęba. Jednak to właśnie w Rzeszowie spotkaliśmy się po raz pierwszy, tu mamy regularnie próby i zagraliśmy najwięcej koncertów, więc można powiedzieć, że Rzeszów zawsze będzie blisko naszym muzycznym sercom.

 

Estrada Rzeszowska: Co, Waszym zdaniem, wyróżnia Was na polskim rynku muzycznym?

Audioties: Według naszych odczuć na pewno  wyróżnia nas to, że na basie gra kobieta. Potrafią dogadać się z perkusistą tak, żeby zgodnie razem wybrzmiewali. Ukryty przekaz tekstów i charyzmatyczny wokal zawsze pokrywa się z harmoniczną współpracą klawiszy, z domieszką elektronicznych wstawek. Nasz gitarzysta tak naprawdę jest perkusistą, który w domowym zaciszu uczył się gry na gitarze, a aktualnie wymyśla solidne i brzmiące solówki. 

 

Estrada Rzeszowska: Jesteście związani z Rzeszowem, ale sporo nagród zdobyliście także poza stolicą regionu. Które są dla Was szczególnie ważne?

Audioties: Na pewno najważniejszą nagrodą jest dla nas pierwsze miejsce na festiwalu Rock na Plaży Paprocany w 2018 roku. Było to dla nas niezwykłe wyróżnienie, ze względu na świetne zespoły konkurujące z nami oraz wybitne jury, które o takim werdykcie zadecydowało. Naprawdę dało nam to wtedy dużo motywacji do działania.

 

Estrada Rzeszowska: Gdybyście mieli zachęcić widzów Estrada Studio Live do oglądania Waszego koncertu, to powiedzielibyście, że…?

Audioties: Na tym koncercie usłyszycie zarówno utwory znajdujące się już na wydanej przez nas chwile temu EPce jak i nowości, nad którymi pracowaliśmy podczas lockdownu - nieprezentowane jeszcze nigdy. Setlistę  układamy tak, żeby była jak najbardziej energetyczna, dzięki czemu mamy nadzieję, że pomimo formy online będziecie mogli poczuć się chociaż częściowo jak na prawdziwym koncercie.

 

Estrada Rzeszowska: Gdzie Audioties widzi się za 10 lat? Jakie macie najbliższe i te dalekosiężne plany?

Audioties:  Każdy z nas na pewno marzy o tym żeby zespół rozwinął się na jak największą skale. Nie zastanawiamy się nad dalekosiężnymi planami, ponieważ sytuacja w kraju jak i na świecie pokazała nam, że czasami całe planowanie psują sytuacje losowe. Mamy jednak nadzieję, że z czasem to wszystko minie na dobre i będziemy mogli grać jak najwięcej koncertów. Zebraliśmy również budżet na nagranie nowych utworów, ale aktualnie nasz klawiszowiec został tatą i nikt z nas nie wie kiedy uda się ustalić jakiś konkretny termin na nagrywki w studio, dlatego skupiamy się na komponowaniu.

 

Estrada Studio Live: Cykl bezpłatnych koncertów online

Estrada Studio Live to cykl koncertów online organizowanych przez Estradę Rzeszowską w Estrada Studio. Każde z wydarzeń jest transmitowane bezpłatnie na profilu FB i kanale YT Estrady. W ramach przedsięwzięcia swoje koncerty online zagrali już Rockaway, Tension Zero i Gypsy and The Acid Queen. Artyści zapraszani do projektu są reprezentantami różnych nurtów muzycznych. Łączą ich natomiast podkarpackie korzenie.

Celem koncertów Estrada Studio Live jest umożliwienie artystom prezentowania swojego dorobku w trudnych czasach pandemii i zwiększenie dostępności do kultury dla mieszkańców Rzeszowa, okolic i wszystkich zainteresowanych.

Linki do dotychczasowych koncertów:

https://www.youtube.com/watch?v=mXQmfPGV5-c

https://www.youtube.com/watch?v=R_E9llGPTJQ

https://www.youtube.com/watch?v=mubdDLgxIFI

 

 

 

Kalendarz

WRZESIEŃ 2021

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30