Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

Wyjątkowy, bo w niecodziennych pandemicznych okolicznościach, ale także huczny, radosny i muzyczny. Taki będzie 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Rzeszowie. Hasło tegorocznej zbiórki to „Finał z głową”. W tym roku pieniądze zebrane w ostatnią niedzielę stycznia przeznaczone będą na potrzeby oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W związku z tym już 31 stycznia zapraszamy na na cztery wyjątkowe koncerty, które będą transmitowane na żywo z Estrada Studio. Będzie pop rockowo, rock n'rollowo, w klimacie rapu, soulu i nie tylko!

Koncerty transmitowane online w czasie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już od 17.30 posłuchamy i zobaczymy The 79!

Zespół The 79 powstał w 1979 roku, ale z uwagi na fakt, że jego członkowie mają zmutowany gen starzenia, robią się coraz młodsi i dlatego wyglądają jak wyglądają. Przez ostatni rok przez skład przewinęło się 5-ciu perkusistów, więc istnieje duża szansa, że to pierwszy i ostatni koncert obecnego....
 
Znakiem rozpoznawczym zespołu są ładne koszule w kant, "brudne gitary" i aktówka klawiszowca Reja, w której trzyma nuty do utworów Fryderyka Chopina (tak na wszelki wypadek).
 
Zagrają swoje autorskie kompozycje w klimacie pop rockowym. P.S. Perkusista bardzo szybko młodnieje, wiec możliwe, że koncert zagra w kołysce.

18.10 to godzina wejścia na scenę zespołu RoseMerry

Zespół powstał w 2018 r. w Rzeszowie. Zainspirowani polską muzyką, ale przede wszystkim brzmieniami Led Zeppelin postanowiliśmy zrobić coś swojego i nietypowego otaczając się aurą kwiatów, bo właśnie kwiaty i rock n'roll charakteryzują RoseMerry najbardziej.

Zespół ma na swoim koncie różne osiągnięcia:

  • I miejsce na przeglądzie kapel podczas festiwalu Rockowa Noc w Rzeszowie
  • I miejsce na przeglądzie kapel rockowych Rock na Plaży Paprocany w Tychach 2019
  • III miejsce na przeglądzie kapel rockowych „Kill me with the music” w Rzeszowie
  • Wyróżnienie i zakwalifikowanie do koncertu laureatów na przeglądzie piosenki artystycznej „Wschody” w Lublinie

To nie koniec muzycznych atrakcji w ramach Finału WOŚP 2021 w Rzeszowie! O 18.50 zagra Aga Walczak

Aga Walczak to wokalistka i raperka tworząca muzykę soul, rap, r&b. Artystka wydała płytę "Biorę to na siebie" w 2019 roku i to właśnie za nią otrzymała nagrodę "Werbel 2019". Na krążku możemy usłyszeć takich producentów jak Kamska, Abdaliński, który jest odpowiedzialny za większość bitów, oraz legendę sceny hip-hopowej w Polsce DJ 600V, który zrobił muzykę do singla „Ostatni natunek”, do którego został zrealizowany teledysk.

Aga Walczak ma też na koncie szereg luźnych numerów i gościnnych udziałów. Na scenie muzycznej działa już kilka lat zaczynając od zespołu w klimacie reggae, z którym nagrała płytę i zakończyła przygodę w 2018 roku. Aga jest zdecydowanie jedną z najciekawszych postaci kobiecych na polskiej rap scenie i wyróżnia się na niej absolutnie wszystkim – od warstwy lirycznej zaczynając, przez umiejętności wokalne brnąć dalej, a na naturalności kończąc. Obecnie pracuje nad nową płytą „Sztuka myśli”, a ta ma się ukazać w 2021r. Aga gra koncerty przy boku DJ MRK. Razem tworzą duet który klimatycznie naprowadza na ścieżki kultury hip-hopowej.  

Wisienką na torcie tego wieczoru będzie koncert zespołu Pusta Przestrzeń. Kapela zagra już od 19.30

Pusta Przestrzeń poszukuje kompromisu pomiędzy intrygującą, nieokrzesaną gitarową alternatywą a przebojowym, melodyjnym obliczem pop rocka. Inspirują ich indie rock, punk rock, post-punk, shoegaze, a także cała gama polskich artystów z różnych dekad i ram gatunkowych. Przenosząc te muzyczne fascynacje na własne utwory tworzą zróżnicowane, autorskie kompozycje: raz energiczne i żywiołowe, innym razem klimatyczne i nastrojowe. Całości dopełniają nieoczywiste teksty śpiewane po polsku, które są wynikiem obserwacji współczesnego społeczeństwa, a w szczególności zawiłych relacji międzyludzkich.

W marcu 2020 r. do sieci trafił debiutancki minialbum rzeszowskiego kwartetu pt. "Pustka". Znajdujące się na nim utwory były prezentowane m.in. na antenie Polskiego Radia Czwórka, Polskiego Radia Rzeszów oraz Radia Aktywnego. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem pierwszego albumu długogrającego.

W twórczości Pustej Przestrzeni każdy może znaleźć coś dla siebie, a dla fanów gitarowej muzyki niezależnej jest to pozycja obowiązkowa!


Koncerty Estrada Studio Live w czasie WOŚP: Gdzie słuchać? Gdzie oglądać?

Transmisje koncertów będzie można zobaczyć na YouTube oraz na fanpage'u Estrady Rzeszowskiej.

Kalendarz

WRZESIEŃ 2021

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30