Estrada Rzeszowska

kup bilet

Ideą tegorocznej, czwartej edycji ESK, jest partnerstwo poprzez kulturę dialogu inicjowaną oddolnie. Kulturę, która bywa niewidoczna i często niedoceniana, a jej bogactwo 
i różnorodność szczególnie w regionach Pogranicza stanowi unikatową i niezbywalną wartość. Stąd projekt obejmuje: Rzeszów, Lublin, Białystok oraz kraje Partnerstwa Wschodniego.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego ESK w Rzeszowie będą Koncert Główny na Stadionie Miejskim, działania zaproponowane przez młodzież oraz wydarzenia skupione na promocji kultury Pogranicza. Wzorem ubiegłorocznej edycji imprezy wystąpią międzynarodowe kolektywy. Będą to unikalne i często jednorazowe spotkania. Różnorodność działań, animacji i projektów skupi się wokół wydarzeń towarzyszących oraz idei związanych z: różnorodnością kulturową i dziedzictwem narodowym. Będą to koncerty: Vitold Rek&East West Wind, Klezmer&World, Art Celebration: Eastern Roots, wystawy fotografii: pn. „Portret bez twarzy” oraz „Twarzą w twarz” Krzysztofa Gierałtowskiego, „Metamorfozy” Aleksego Iutina, projekty pogranicza: „Człowiek na pograniczu”, „Karpacki Tygiel Kulturowy”. Taniec: Battle of South – zawody i warsztaty taneczne break dance, Video – mapping: projekt BLOCK, Rzeszowski Inkubator Kultury: „Opowieści przystolne” prowadzone przez Ewę Woźniak oraz kolektyw „Gęsia Skórka”, „Opowieści o domu” – spotkanie performatywne, warsztaty i bitwa komiksowa „Gdzie jest Wschód?” z udziałem Macieja Mazura i Dominika Szcześniaka, pokazy i spotkanie „Młoda Moda”.

Europejski Stadion Kultury – impreza zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego cały czas ewoluuje na płaszczyźnie szeroko pojętej kultury, której siłę jako „lokomotywy i dźwigni w działaniach społecznych” docenia Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program już niebawem a więcej informacji o festiwalu jest dostych na stronie: wschodkultury.pl

Kalendarz wydarzeń

MAJ 2020

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31